čtvrtek 30. října 2014

Dušičková noc

Vzpomínáme, vydlabané dýně,oranžovožluté listí, to všechno na nás teď volá ze všech míst. Blíží se Dušičky pro některé Halloween. Pro mě spíše ty Dušičky.Vzpomínáme každý rok,ale vlastně celý rok. A právě o Dušičkách je tak mystická noc. Procházíme se po svítícím tichém hřbitově.Sice je tam spousty lidiček,co vzpomínají a někteří ještě i truchlí,ale všechno je tak poklidné a tajemné. Chodíme svítít k večeru,kdy se všechno zdá takové strašidelnější.
Malá Karinka si z jedné takové vycházky přinesla domu malé strašidýlko Josífka.Ale on není vůbec strašidelný. Plakal u jednoho zapomenutého hrobečku, bylo mu veliké smutno, než ho malá panenka našla. Od té doby je Josífek veselé strašidlo :) Společně pak pořádají právě v tomto období různé společenské akce na,které zvou svoje kamarády.

neděle 26. října 2014

Prostě Bridget

Jsou knížky,které lze číst dokola. Jsou filmy na,které lze koukat pořád dokola. Jeden z příkladu je právě střeštěná Bridget Jones. Mám doma první dva díly a ,proto,když jsem na pultech v knihkupetcví objevila třetí díl musela jsem ho mít.
S chutí jsem se do něj začetla. Doufala jsem ,že se potkám opět s tou starou známou holkou. Holka sice trochu vyrostla,stala se maminkou dvou dětí, ale jinak je to pořád ta samá Bridget jako kdysi...
Opravdu velmi vtipná knížka,plná humoru,ale i smutných pasáží.Nakonec jak jinak najde svoji lásku.
Kniha asi víc zaujme maminky.Občas jsem se v knížce našla.Jsou v ní situace,které velmi dobře znám.
sobota 25. října 2014

Vánoční trol

Pojď, pojedeme se podívat do OBI, řekla mi jeden den kamarádka.Tak proč ne? Podívat se copak nového mají na letošní Vánoce...Procházely jsme se po obchodě,přes šroubky a různé kutilské potřeby jsme se dostaly až do oddělení Vánoce. Zase tolik nádhery. Letos jsem nějaká bezradná,ale objevila jsem tam spousty malinkatých drobnůstek pro moje Karinky. Ale jednu jsem úplně přehlédla a to malý domeček na čajovou svíčku. Beru ho do ruky a zase ho vracím, říkám si,že ten se mi určitě nebude hodit do letošních Vánoc..ale kamarádka najednou povídá :"jéééé ten je pěkný,k tomu by byl hezký vánoční elf." A domeček už byl v nákupním košíku.:) Netrvalo dlouho a malý trol je na světě.
Sice ještě není ani adventní čas,ale myšlenka na malého skřítečka byla tak neodbytná,že prostě ruce šily tak rychle, že už je tu..
Malý trolíček zvědavě kouká do malého domečku a vyhlíží Vánoce :)Jaký letos budou? Jasně,že zase veselé a šťastné, to si přejeme všichni každý rok,ale já si přeji vždycky jen to jediné,aby jsme za rok zase byli všichni pohromadě a ve zdraví jsme si mohli přisednou k vánočnímu stolů a vzpomínat na ty co tu už nejsou s námi. Prostě si ty sváteční voňavý dny prožít krásně společně :) A od toho jsou právě vánoční trolové,kteří na to dohlížejí. A,když na sebe lidé budou ošklivý a budou se mračit,tak trolík se taky bude mračit a díky tomu se připálí vánočka a zapíchne kost do krku a začne hořet stromeček...Tak se všichni raději usmívejte a nejenom o Vánocích, protože jsou i jiný trolíci,kteří na nás dohlížejí oknem celý rok :)

pátek 24. října 2014

A není to škoda?

A není to škoda??? Takto se mě nedávno zeptal můj manžel,zda-li ještě přispívám...Rozhodla jsem se pro velký návrat,opravdu po velmi dlouhé době,která byla bohatá na hodně hodně změn v mém osobním životě.Změny byly smutné,ale i veselé, tak jak to v životě má být pěkně vyvážené.I,když s jednou velmi bolestivou změnou se učím žít a musím říct,že se to snad už i daří...
Chtěla bych se vrátit k tomu,aby tento blog byl radostný a veselý. Aby byl o tom co mám ráda.Prostě o životě tak jak jde....
Za tu dobu co jsem zde nepřispívala jsem ale šila dál svoje malé Karinky panenky. Dokonce se moje malé holky dočkaly i komorní výstavy a z toho mám opravdu velkou,ale opravdu velkou radost.
Pár fotek jak z té doby co jsem tu nebyla určitě ukážu a slibuji hlavně sobě,že budu častěji přispívat.

Malá ukázka výstavy. Myslela jserm při tom na maminku a dědu,když jsem instalovala postavičky.Jak je to neuvěřitelné a jakou by měli oba velkou radost..
 Tady jedna pohádková,protože si přeji,aby byl život zase pohádkový...
 Navždy spolu i,když každá jinde :)
 Cvičení nám vstoupilo do života a totálně nám ho změnilo :)
 A moje statečné děti přestály dobu smutku a neradosti.Nejvíc se to podepsalo na Zdendíkovi,ale je šikovný kluk a vše to ustál....
No a život jde dál a my s ním :)