čtvrtek 26. dubna 2012

Kurz na výrobu malé paneky do ruky,kapsičky,batůžku.....


Blíží se den dětí. Už víte čím obdarujete své ratolesti?Co takhle malou originální panenkou do kapsy,batůžku,pod polštářek.....Panenkou,kterou vlastnoručně vyrobíte pro vaše holčičky,vnučky,neteře...

Každá paneka je originální. Naučíte se vyvázat hlavičku, vytvořit tělíčko,našít vlásky a ve finále malou kamarádku obléknout. Na výběr bude mnoho barev vln na vlásky a látek na šatičky.

Panenka vyroste do velikosti cca.15cm...Přijďte si připomenout naše holčičí dětská léta,kdy jsme oblékaly a šily na panenky.....

Veškerý materiál, občerstvení a pracovní vybavení je
zajištěno..
Doba trvání kurzu :10 -17hodin

Kdy: 09.06.2012 od 10 -17 hod
Kde: Atelier Jeruzalémská Praha 1
pondělí 16. dubna 2012

Znamení býk

Duben ještě tam budem,aprílové počasí.To všechno si mužete představit, když v kalendáři otočíte právě na duben. Ale mě se první vybaví býk.Znamení býka.. Býci jsou ovlivňováni živlem země a to jim dává smysl pro praktické a materiální záležitosti. Mají klidnou a vyrovnanou povahu a hlavním smyslem jejich života bývá práce. Když se nadchnou pro nějakou myšlenku, rádi budou tvrdě a neúnavně pracovat na jejím uskutečnění. K životu se staví velmi zodpovědně. Hodně důležité je pro ně hmotné zázemí, rádi se obklopují hezkými věcmi a dokážou ocenit luxus. Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.

pátek 6. dubna 2012

U babičky za pecí

Jarní svátky a vlastně jakékoliv svátky jsou spojené i s velkým vařením,pečením a návštěvami u příbuzných.Ale nejmilejší návštěva je u bababičky na venkově. Jakmile vejdete do stavení tak to vždycky voní po nějakých buchtách či koláči. V rendlíku babička vaří domácí bramboračku. A na peci v peřinách je tak útulno a teploučko.V sychravém počasí si pod duchnu zalezou všichni ve stavení a babička jim výpraví pohádky a příběhy...U babičky je vždycky tak dobře :o)

středa 4. dubna 2012

Trolíková Jabluňkový květ

Hop,hop ze stromu na strom....A kde? No přeci v jabloňovém sadu. Skáče tam po větvích jedna málá trolice Jabluňkový květ. Můžete ji nepozorovaně spatřit,když budete tiše našlapovat do trávy,jak svými malinkatý dlaněmi oprašuje každý kvítek,tak,aby z něj vyrostlo voňavé a sladké jablíčko. V tomto období se již každým rokem probouzí a chystá se na svoji nelehkou úlohu.Bez ní by nebylo na podzim co sklízet. Je viděna opravdu vzácně,protože moc nevyrostla.Její tělíčko i s vlásky měří asi 23 cm....V korunách stromu je velmi obratná a to díky hbitému ocásku,který ji napomáha k rovnováze i na těch nejkřehčích větvičkách..