neděle 30. října 2011

Podzimní prázdniny

Příjemné podzimní prázdniny byly va znamení tvoření,vaření,hraní a hlídání...A Takto to u nás vypadalo....

Panenka z kapsy

Kde se ukrývá nejvíce pokladu? Přeci v dětských kapsičkách.Neustále vyndavám kamínky,kaštánky,klacíky, šroubky,autíčky a jiné drobnosti. A právě v jedné malinkaté kapsičce u dívčího kabátku, který byl pohozený a zapomenutý u jedné lavičky na dětském hřišti jsem objevila malou panenku z kapsy.

pátek 21. října 2011

Kreativní kurz :o)

Všechny, kdo máte zájem vás srdečně zvu :


26.11 Výroba vánočního andílka waldorfské panenky -
LISTOPAD
...
Cena:550.00CZK
Kdy: 26.11 od 10 -17 hod
Kde: Atelier Jeruzalémská 5 Praha 1
Lektor: Klára Vondroušová Mathauserová
obsah kurzu:
Naučíte se základy výroby malé (10cm ) panenky Waldorfskou technikou.
Seznámíte se s postupem vyvázání hlavičky , tvarování nosánku a potažením vrchním materiálem.
Dalším krokem je tvorba tělíčka panenky a nejkrásnějším tajemstvím o které se s Vámi podělím jsou vlásky - pracovat budeme s voňavou vlnou , bavněným úpletem a filcem.
veškerý materiál, občerstvení a pracovní vybavení je zajištěno.
Po ukončení kurzu si odnesete domů vánočního andílka,který navodí předvánoční atmosféru.
Doba trvání kurzu :10 -17hodin

úterý 18. října 2011

Halloweenská párty

Karinka se chystá na podzimní párty. Řekla si,když se blíží dušičky převlékne se stylově.A tak vyštrachala na půdě staré zaprášené koště, tatínkovi sebrala čepici a z maminčiných plesových šatu si ušila kostým. Myslím,že se maska Karince podařila.
A párty může začít............

čtvrtek 13. října 2011

Zimní radovánky z podzimní deprese

Letos je pro mě podzim šíleně depresivní a tak tvořím a tvořím a už mám v hlavě zimu....pořád mi přijde snesitelnější než podzim,protože po zimě přijde jaro :o)A tak z moji deprese vznikají další nápady a tady jeden je ,vlastně dva :o)Nejdříve vzniknul chlapeček.Ale bylo mu smutno a koukal na mě psíma očima tak dostal ještě holčičku.

Na zimní radovánky se už chystají malá Sněhulinka a malý Mraziváček.Dva skotačivý skřítuláci se nemohou dočkat,až se objeví první sněhové vločky.Už netrplělivě vyhlížejí paní Zimu.Pozvali ji na kopečkovou zmrzlinu,která má mrazivou příchuť rampouchu.

sobota 8. října 2011

Skřítek Plamínek

Plamínek je malinkatý skřítek,který vystrkuje svoje rudé vlásky nejčastěji na podzim.Je to malý opatrovník posledních ohýnku a taboráčku před zimou.Ochraňuje každý plamínek,který je na podzim zapotřebí. Ohýnek na ,kterým se opekají buřtíky,uhlíky pod ,kterými se pečou brambory, plameny,který spalují listí a nakonec i ohně,který zahřívají v kamnech či krbech lidské domovy.

úterý 4. října 2011

Než se bude nadělovat....

..přijdou se nejdříve podívat Mikuláš,anděl a čert. Ale tyto jsou hodný a vždycky rozdají nějaké ty sladkosti.I,když čertík pokaždé propašuje nějaké to uhlíčko...
Hodí se do každého domova,ale asi nejvíc kde jsou děti.Je to příjemná alternativa,kam tato trojice nechodí. U nás například naděluje Mikuláš do punčoch či gumáku za okno.A tak proč by nemohl nadělovat i tento malý Mikuláš? A malý čertík není nijak zlý......A andělíček patří do každého domova...
Do každé čertí výbavy patří pořádný koště na vyšupanou a pytel na zlobivé dětičky,strýčky a tetičky maminky a babičky a nakonec i tatínka a dědečka...Prostě kdo zlobí šup s ním do pytle......

sobota 1. října 2011

Karinka a myška Ryška

Sýr,sýr sýr, všude samý sýr. A proč by ne,když se Karinka vydala na výlet do města sýru Alkmaar. Karinka ochutnává,kupuje lahodné sýry. Velmi si to užívá.Ale najednou kouká co to šátrá v tašce u jednoho úžasně vonícího sýra? Malá myška Ryška .Ale Karinka není zlá a tak si malou potvůrkku nechala a odvezla si ji domů.Společně si pochutnávají na sýrech,které si přivezly z trhu.