pátek 20. března 2009

Tajemno v předjaří
Kde je to jaro? To slyším na každém kroků.. A tak snad brzo přijde i,když včerejší temná obloha v odpoledních hodinách tomu moc nenasvědčovala...Je tam tajemná jako by měla přinést velké změny. Nahoře černá a dole na holých stromech občas prosvitně sluníčko, které se snažilo přes ty husté černé mraky propustit své slabé paprsky...Celé to vypadá tajemně...

panenka Madlenka s BetynkouPanenka Madlenka vyprovází všechny děti do postýlek. Nejdříve jim,ale přichystá pelíšky. Natřepe polštářky a peřinky, připraví mazlíky, aby dětem v postýlkách nebylo smutno....
Nakonec jim poví pohádku, dá pusinku na líčka a do spánku pošle sladkým snem...
Tilda ptáčci u nás doma
Marně se snažíme přivolat jaro a tak jsem ušila ptáčky alá Tilda. snad se nám už to jaro díky nim podaří přivolat.
čtvrtek 12. března 2009

Posel jara
Netrpělivě vyhlížíme jaro. Už se ho nemůžeme doma dočkat. A tak jsem na dvěře udělala posla. Díky věnečku bude jaro vědět kde má zaklepat....
Věneček je z břízového proutí, které je doplněno o plody hlohu. Ně něj jsem ušila ptáčky. Když jsem je dodělala tak se můj syn zeptal,kde ptáčkové mají křídla. Napadlo mě, že je dodekoruji peříčkama a nakonec to vypadá hezky..

úterý 10. března 2009

panenka StelaPanenku Stelu je možno zahlédnout těsně před rozedněním. Než vyjde sluníčko obchází zahrádky, trávníčky,kytičky a kropí ranní rosu. Kapičky rosy ukrývá v malé kabelce, kterou má pořád při ruce. Nejraději ze všech rostlinek má jetelíček, kde se drží vždy nejdéle právě její rosa.

neděle 8. března 2009

Strašák Tilda
Strašák Tilda je z řady střihu,výtvoru od Tone Finanger. Hned jak jsem ho uviděla, napadlo mě, že ho ušiji svoji tetě do květináče na zahrádku. Má ráda, stejně jako já takové drobnosti a radosti co zútulňují koutečky bytečku a zahrádky. Doufám, že se ji bude líbit....

Heidy, děvčátko z hor...Kdo by neznal Haidy, malou holčičku z knížky Heidy, děvčátko z hor. Jako malá jsem ji měla velmi ráda. Prožívala jsem s ní mnoho dobrodružství. jednu chvilku jsem se společně s ní smála, hned zase brečela.Když jsem dodělala tuto panenku, dodala poslední výraz do tváře, hned se mi tato dětská postava vybavila.A, proto je panenka nazváná stějně jako moje hrdinka dětských snů.

čtvrtek 5. března 2009

panenka KarolínkaKarolínka je další panenka.Tato panenka hlídá v truhličce sladké sny. Má je pěkně schované a posílá je do světa růžovým vánkem.
Tentokrát jsem využila kombinaci barev hnědé a růžové. Takto pohromadě jsou to moje oblíbené barvy. Abych oblečení ještě zvýraznila našila jsem na šatičky a klobouček kytičku a její střed dotváří knoflíček.

úterý 3. března 2009

panenka LucinkaPanenka Lucinka ví, že vitamín C je důležitý pro náš organismus. A proto je velkou milovnicí citrónku. Pěstuje je doma v zimní zahrádce. Zrníčka citrónku má stále při sobě v malé zelené taštičce a rozdává je svým kamarádkám a kamarádům.Ač jsou citróny kyselý tak Lucinka se stále pořád jen směje.

neděle 1. března 2009

panenka Terezka
Tentokrát jsem zkusila jinou panenku. Tato má ohýbací nožičky a ručičky.O proti karinkám je více propracovaná.